Dantų šviesinimas yra dažnai pasirenkama paslauga. Žmonės ne visada renkasi balinti dantis odontologijos centruose, dažnai juos balina namuose. Balinti dantis namuose žmonės pasirenka dėl to, nes dantų balinimas odontologijos centruose kainuoja brangiai. Daug pigiau įsigyti nebrangias priemones ir bandyti šviesinti dantis pigesniu būdu. Pasitaiko, jog tokie būdai yra veiksmingi, tačiau ne visada. Dantų balinimas yra sunkus procesas tiems, kurie neturi reikiamos įrangos. Todėl dantis pašviesinti ne visiems pavyksta. Jei dantis namuose balinti būtų taip paprasta, žmonės nesirinktų dantų balinimo odontologijos centruose. Dantų balinimas yra sudėtingas procesas. Kai kuriais atvejais yra neverta balinti dantų:

  • Dažnai žmonės dantyse turi plombų. Jei plombos yra matomos, tuomet dantų geriau nebalinti. Dantų balinimo metu šviesėja dantys, tačiau plombų spalva išlieka ta pati. Todėl gali būti ryškus kontrastas tarp šviesinto danties ir plombos atspalvių. Dėl to odontologai nerekomenduoja balinti dantis tiems, kurie turi matomų plombų. Tačiau plombas galima pakeisti. Jei turite santaupų ir galite jas skirti estetiniam plombavimui, tuomet galite balinti dantis ir keisti plombas. Dantų balinimas namuose bus nebrangus, tačiau vis tiek reikės mokėti už odontologo paslaugas.
  • Dantis šviesinti gali būti nesudėtinga, tačiau tikrai ne tuo atveju, kai yra pasirenkamos neveiksmingos priemonės. Dantų balinimas namuose dažnai yra neveiksmingas, kadangi žmonės pasirenka sodą, citriną, nebrangią balinančią dantų pastą ir kitas priemones, kurios yra neefektyvios. Rinktis tokias priemones yra neverta, nes dantų jos nešviesina. Tačiau gali pažeisti dantų emalį. Todėl geriau nesirinkti tokių priemonių. Rinktis reikia profesionalias priemones, kurios yra geros.
  • Apnašos, maisto likučiai ir įvairūs nešvarumai patamsina dantų spalvą. Todėl yra nenaudinga šviesinti dantis, kol dantys yra nešvarūs. Galima įsigyti irigatorių ir švariai išvalyti nešvarumus. Dantų balinimas yra paprastesnis, kai dantys yra švarūs. Balinti reikėtų švarius dantis.
  • Kai kurie žmonės dantis balina per dažnai. Pasirinkus neveiksmingą priemonę nereikia vis tiek ją naudoti. Jei priemonė yra neveiksminga, galima tai pastebėti. Geriau nesirinkti neveiksmingų priemonių. Jos gali būti ne tik neveiksmingos, bet ir pakenkti. Jei priemonė nešviesina dantų tai nereiškia, jog ją reikia naudoti daugiau. Neveiksminga priemonė nepašviesins dantų net ir tuo atveju, jei bus naudojama daug kartų. Tokių priemonių nereikia pasirinkti.

Dantų balinimas yra sudėtingas procesas, jei dantys yra balinami namuose. Todėl svarbu pasirinkti geras priemones.